Online placení na internetu jako fenomén dnešní doby

Internetových obchodů přibývá, vše se přizpůsobuje rozmanitým nárokům občanů. Není tedy divu, že nyní je mnohem jednodušší vybrat si cokoliv z pohodlí domova. Internet již dávno prostoupil do každé domácnosti a nejeden občan v České republice s ním dokáže pracovat.

Každý si totiž určitě rád něco zakoupí přes internetový obchod – bývá to levnější, zákazníci se nemusí probírat všemožným zbožím v supermarketech a vše je ihned při ruce. Placení pomocí internetu se jednoduše stává čím dál oblíbenějším. Také metod, pomocí kterých tak lze činit, přibývá.

Převod z účtu a placení kartou online

U většiny internetových obchodů převažuje placení převodem z účtu. Je to jednoduché, bezpečné a snadno ověřitelné pomocí variabilních symbolů. Jakmile prodejce zaznamená platbu, srovná platební údaje a variabilní symbol, který uvedete a zašle požadované zboží.

Nejvíce rozšířený způsob je převod z účtu pomocí internetového bankovnictví, například Servis24 u České spořitelny (www.servis24.cz). Tato platební metoda vyžaduje jednu věc a tou je samozřejmě nutnost mít u dané banky zřízený osobní nebo spořicí účet. Tento systém je velmi bezpečný a přináší jen malá rizika.

Platba kartou online je o něco rizikovější, ale také mnohem jednodušší a rychlejší. Pokud vlastníte určité typy karet, jako je Visa, Visa Electron, MasterCard a Maestro, můžete platit platební kartou na internetu zcela bez problémů. Nejprve je však třeba nastavit limity, které zaručí, že při případném zneužití , karty nebudou odcizeny všechny peníze na účtu.

Důležité je vždy vybírat webové stránky a e-shopy, kterým důvěřujete, abyste měli jistotu, že jsou peníze v bezpečí. Pokud nemáte k dispozici platební kartu, je možné využít také systémů pracujících s hotovostí, takový příklad naleznete například zde.

Pozn. redakce: Jedná se o reklamní PR článek na téma Online platby a Kreditní karty.

Štítky:,

Trackback from your site.

Náš tým

Náš tým pro Vás sleduje nepřehledný trh kde se obejvují stále nové půjčky, úvěry a finanční produkty. Přináší Vám cenné informace a tipy jak vybrat tu spávnou půjčku a jak s ní zacházezt.

Náš cíl

Pomoci Vám zorientovat se v nabídce půjček a doporučit Vám ty nejlepší, to je náš cíl. Uvítáme vaše požadavky, připomínky a žádosti o radu. Jsme tu pro Vás.

Expansia 2005 – 2020